Varaždinska biskupija – RTK župa
sv.Mihael ark. – Sračinec

Varaždinska biskupija

RKT župa

sv.Mihael ark.

Sračinec

Grad na gori

Grad na gori

8. veljače 2020.

Čitanja: Iz 58, 7-10; 1Kor 2, 1+5; Mt 5, 13-16

Kršćanina, Isusovog sljedbenika, mora zanimati njegova zadaća i uloga u ovome svijetu. Zašto je on kršćanski vjernik? Je li njegovo vjerovanje nešto znači za njega i za ovaj svijet? Kršćanin vjernik, po svojoj vjeri, zauzima jedan stav prema čovjeku i prema stvarima oko sebe. Kakav će stav zauzeti? Našu zadaću u svijetu postavio je sam Isus. Mi moramo biti kao svjetlost koja svijetli koja pruža toplinu i sjaj ovome svijetu. Kršćanin mora biti okrenut prema drugim ljudima, on mora imati viziju budućnosti.

U naše vrijeme su dvije vizije budućnosti. Je li je naša budućnost svjetla ili tamna, je li našoj sadašnjosti bolje pristaje crno i pesimistično gledanje ili optimističko svjetlo gledanje; nije to baš lako odrediti. Jedno je sigurno. Isus izrijekom svojim učenicima, a i nama danas, daje jednu osobito važnu ulogu u svakom vremenu i u svakoj pa i našoj današnjoj civilizaciji. To je vrlo važna moralna zadaća zbog toga što indirektno utječe na sadašnjost i budućnost ljudskog roda. Ta moralna uloga jest u tome da usmjerimo ljudski duh prema dobru. Ta uloga jest u tome da odgojimo ljudsko srce da ne poželi zlo, nego da teži za dobrim. Nije naša vjernička uloga u svijetu da podižemo revolucije u borbi protiv zla. Naša je uloga stajati kao čvrsti moralni stup, zapažen u ovom svijetu kao „grad na gori“. Naša je uloga biti dobar „začin“ ovom svijetu koji čuva svijet od pokvarenosti i daje dobar okus ovome svijetu. Moramo biti začin koji se sam ne može pokvariti kao „sol zemlje“. Nije lako biti moralni stup. Nije lako biti primjer pred očima čitavoga svijeta jer si tako izvrgnut svakoj kritici. Biti primjer znači biti kamen na putu o koji će se mnogi spotaknuti.

Konačnu ulogu Isus je dao svojim sljedbenicima kad im je rekao: „Neka vam djela budu takova, da ljudi videći vaša dobra djela počnu slaviti Oca vašega koji je na nebesima“.

Obavijest:

SVAKI DAN PRIJE SVETE MISE MOLIMO DEVETNICU U ČAST BL. ALOJZIJU STEPINCU


SVETE MISIJE U JUBILEJSKOJ GODINI – održat će se u našoj župi od 23. do 30. ožujka 2025. g.
Voditelji su:
o. Zvonko Vlah, DI  i o. Mijo Nikić, DI


PRVA SVETA PRIČEST u  nedjelju 27. travnja 2025.
SVETA POTVRDA  
u subotu 17. svibnja 2025.
Molim da u te dane ne planirate ostale sakramente: vjenčanja i krštenja.


MALI TEČAJ RADOSNOG KRŠĆANSTVA – KURSILJO

počinje u ČETVRTAK  06.03.  u 17:00 s., nastavlja se u petak popodne u 17:00 sati te subotu od 9:00 do 17:00 s.  Završetak – NEDJELJA – 09.03. 2025. sa svetom misom u 11:00 s.

Tečaj vodi vlč. Stjepan Najman sa suradnicima  Sve informacije i prijave: na  042 711 344 od ponedjeljka do petka (17:00 – 17:45), ili na zupa-sracinec@biskupija-varazdinska.hr

“To sam vam govorio da moja radost bude u vama i da vaša radost bude potpuna.”  (Iv. 15,11)

Pročitaj više…


HODOČAŠĆE u KRAŠIĆ – U SUBOTU 8. VELJAČE – POPODNE od 14:00 sati. Prvi autobus je popunjen. Ima nekoliko mjesta u drugom autobusu. Karte u uredovno vrijeme.


Hodočašće u Zaljev Svetaca: Sarajevo, Međugorje, Mostar, Herceg Novi, Budva, Dubrovnik i Vepric – od 19. – 23. svibnja 2025. Od ponedjeljka do petka – cijena je 340,00 €. Autobus je popunjen. Akontacija 100,00€ od 10.2.


U NACIONALNO SVETIŠTE KARLOVAC HODOČASTIMO u subotu 15. ožujka 2025. g. u popodnevnim satima (od 14:00 sati). Ima još mjesta – 15,00€

Molitvena nakana:

Molimo Gospodina da misije u našoj župi svakog našeg vjernika potaknu na sudjelovanje u tim milošću ispunjenim danima.

Nadolazeći događaj

Župni ured

Dravska ulica 3

Telefon : +38542711344

Mobitel : +38598354202

E-mail : zupa-sracinec@biskupija-varazdinska.hr

 


Zimsko uredovno vrijeme župnog ureda

Ponedjeljak: 17:00– 17:45 sati
UtorakPetak:
8:30 – 10:00 sati i
od 17:00 – 17:45 sati
Subota: 9.45 do 10:30 sati

Barkod za lakšu uplatu dara

Možda vas zanima i ovo…

Duhovne misli

Hodočašća